Україна і Латвія погодили визнання своїх водійських посвідчень, тепер водіям обох країн стане простіше

Автомобілі

00_000caУ 2025 році Україна та Латвія досягли важливої двосторонньої угоди, яка допомагає спростити процедуру обміну водійських посвідчень. Кабінет Міністрів України затвердив проєкт міжурядового договору, що передбачає взаємне визнання національних водійських посвідчень без необхідності повторного складання іспитів.

Згідно з новим порядком, громадяни України, які проживають у Латвії, зможуть обмінювати свої водійські посвідчення без складання теоретичних і практичних тестів. Аналогічно, латвійці, які прибули на постійне проживання в Україну, отримають ті самі умови. Це рішення актуальне для тисяч громадян, які стикаються з необхідністю легалізації своїх документів у новій країні.

Як було раніше і що зміниться?

00_00baДо набрання чинності нової угоди українці, які проживають у Латвії понад один рік, мали проходити повну процедуру отримання місцевого водійського посвідчення, включно зі складанням іспитів. Про це ми докладно писали, ось посилання на цю інформацію.

Раніше все виглядало наступним чином:

  • необхідність складання теоретичного іспиту зі знання місцевих ПДР;
  • практичного водіння на території Латвії, (у низці випадків);
  • обов’язкового медичного огляду, що підтверджує придатність громадянина іншої країни до керування авто або іншим транспортним засобом.

Ці вимоги поширювалися і на тих, хто перебував у країні під тимчасовим захистом. Тепер, після підписання угоди, обмін документів відбуватиметься автоматично, без підтвердження водійського стажу чи навичок. З’явиться можливість звичайної заміни одних національних прав на інші.

Також ми раніше писали про те, що треба, щоб переєструвати авто с українскими номерами в Латвії, і чи потрібна ця процедура взагалі.

Україна розширює географію взаємних угод

00_000baУгода з Латвією – не перша в подібній практиці України. Уже діють домовленості про взаємне визнання водійських посвідчень із низкою інших держав.

Серед них можна виділити:

  • Італією;
  • Іспанією;
  • Туреччиною;
  • Об’єднаними Арабськими Еміратами.

Це частина ширшої стратегії із забезпечення прав громадян за кордоном, поліпшення умов інтеграції та підвищення мобільності трудових мігрантів. Такі угоди сприяють також зміцненню міжнародних зв’язків і є кроком до гармонізації українського законодавства з європейськими стандартами.

Важливо підкреслити, що обмін водійських посвідчень не звільняє від обов’язку знати місцеві правила дорожнього руху та проходити медичні перевірки. Але він позбавляє непотрібної бюрократії, економить ресурси та робить перебування за кордоном комфортнішим.

Оцініть автора
Українці в Литві: тимчасовий захист, оренда житла. інформація
Додати коментар